Комунальний заклад "Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи № 32 Маріупольської міської ради Донецької області"
Співробітництво Україна – НАТО у рамках програми «Партнерство заради миру та безпеки»
«Партнерство заради миру» (ПЗМ) – це програма практичного двостороннього співробітництва між окремими країнами-партнерами та НАТО, завдяки якій ці країни можуть розвивати відносини з НАТО, самостійно визначаючи власні пріоритети для співробітництва.
Суть програми ПЗМ полягає у партнерстві між окремою країною-партнером і НАТО, що формується на індивідуальній основі, згідно з індивідуальними потребами цієї країни, та реалізується спільно на такому рівні і з такою швидкістю, які обирає уряд кожної країни-учасниці.
Україна приєдналася до Програми ПЗМ 8 лютого 1994 року після підписання відповідного рамкового документу.
У рамках Програми ПЗМ триває реалізація наступних програм та проектів співробітництва України з НАТО:
Ініціатива НАТО з розбудови цілісності та прозорості оборонних інституцій
Мета: надання допомоги у запровадженні в структурах сектору безпеки і оборони України практики ефективного, доброчесного і прозорого менеджменту; зміцненні механізмів протидії і запобігання корупції; удосконаленні системи управління ресурсами.
Основні форми: організація та проведення самооцінки оборонних і безпекових інституцій щодо виявлення корупційних ризиків і загроз; вироблення на підставі цього рекомендацій та їх подальша імплементація; організація та проведення навчальних курсів з антикорупційної тематики; створення кола національних експертів у рамках Ініціативи.
Експертами Альянсу надається практична допомога стосовно реалізації спільно визначених пріоритетів і завдань e рамках згаданої Ініціативи НАТО.
Програма з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони України.
Мета: надання допомоги у підготовці за єдиною програмою цивільного персоналу інституцій сектору безпеки і оборони України, здатного у своїй службовій діяльності до запровадження та реалізації системних державних реформ.
Основні форми: проведення семінарів, круглих столів, стажувань, навчальних курсів в Україні та за кордоном за фінансової підтримки НАТО.
Програма НАТО “Удосконалення військової освіти”
Мета: надання допомоги керівному та професорсько-викладацькому складу військових навчальних закладів України у підвищенні їх рівня підготовки в інтересах системного удосконалення військової освіти.
Напрями співробітництва: розвиток системи дистанційної освіти; інноваційні методики освіти та викладання; мовна підготовка; лідерство; теорія управління; психологічна підготовка; психологічні, правові та практичні аспекти ведення бойових дій; стандарти НАТО стосовно системи управління військами; короткотермінові курси для керівництва складу; основи повітряних операцій; обмін досвіду участі в операціях НАТО; військові ігри та комп’ютерне моделювання навчань; цивільно-військові відносини; інформаційна безпека; підготовка штабних офіцерів; психологічна підтримка штабів у ході розгортання операцій; комунікаційні навички викладача, командира; математичне моделювання безпекових питань; економічна безпека.
Трастовий фонд НАТО з утилізації в Україні легких озброєнь та стрілецької зброї і звичайних боєприпасів.
Мета: залучення міжнародної допомоги для ліквідації надлишкових/застарілих легких озброєнь та стрілецької зброї, звичайних боєприпасів, а також протипіхотних мін типу ПФМ-1.
Зазначений Трастовий фонд є найбільшим у світи за обсягами серед подібних.
Завдання: надання допомоги в утилізації:
на 1-му етапі (2006-2010 рр., завершено) – 400 тис. од. ЛОСЗ, 1 тис. ПЗРК та 15 тисяч тонн боєприпасів;
на 2-му етапі (2012 – 2017 рр., триває) – 366 тис. од. ЛОСЗ та 36,3 тис. тонн боєприпасів; 76 тисяч тон звичайних боєприпасів, 3 мільйони одиниць протипіхотних мін типу ПФМ-1;
на 3-му етапі – 366 тис. од. ЛОСЗ та 39,3 тис. тонн боєприпасів, 3 мільйони одиниць протипіхотних мін типу ПФМ-1.
на 4-му етапі – 368 тис. од. ЛОСЗ та 42,4 тис. тонн боєприпасів.
Інформація
про проведення заходів до Всеукраїнського тижня права,
свята Збройних Сил України
4 – 8 грудня у ЗОШ № 32 пройшли заходи присвячені до Всеукраїнського тижня права. У навчальному закладі відбулось проведення книжкових виставок видань до прав людини та іншої літератури правового змісту, ознайомлення здобувачів освіти з матеріалами, представленими на них.
Класні керівники на класних годинах обговорили проблематику прав людини. 6 грудня – на свято Збройних Сил України, – у актовій залі пройшла урочиста загальна класна година у присутності військовослужбовця. Після привітання, презентації та невеличкої лекції учні 5 - 9 класів мали змогу поспілкуватися з військовим та сфотографуватися на пам'ять.
Молодь нації - за євроінтеграцію!
Впродовж 21 – 24 листопада 2017 р. у ЗОШ № 32 І – ІІІ ступенів пройшли заходи присвячені подіям революції Гідності. Шкільним бібліотекарем була підготовлена виставка «Україна – європейська держава. Україна – територія гідності та свободи» .
24 листопада у актовій залі відбувся загальний класний час до дня Гідності і Свободи, підготовлений педагогом-організатором Мельниковим Е.О.
Учениці сьомого класу Бабенко Аліна та Лобанова Аліса розповіли учням 5 – 9 класів головні події, які відбувалися під час Євромайдану та нагадали за допомогою кінохроніки славетні та буремні сторінки новітньої української історії. Усіх загиблих героїв революції Гідності вшанували хвилиною мовчання.