top of page

2021-2022 навчальний рік

Січень

1. 12 січня учні 8 класу разом з класним керівником І. С. Рашевською та педагогом-організатором Е. О. Мельниковим відвідали Маріупольський краєзнавчий музей. Хлопці та дівчата дізналися про геологічну структуру, природу та фауну Приазов’я, зробили яскраві фотографії з експонатами тощо. Після екскурсії музеєм учні прогулялися біля головної ялинки міста.

2.  На Старий Новий рік — Василя, окрім служби в церкві, традиційно зранку ходили посівати посівальники-хлопчики, обсіваючи зерном оселі родичів, сусідів, знайомих. Посівальниками мають бути хлопчики, оскільки існує повір'я, що першим на Новий рік мав зайти в хату чоловік, щоб все було добре і в родині, і в господаря. Учні нашої школи залучилися до посівання щастя та здоров'я для всіх нас,на весь наступний рік🎄🍬🎉

 Сію, сію, посіваю

 Щастя, радості бажаю.

 Аби вам весь Новий рік

 Було краще, ніж торік!

3. Ще одна перемога в нашу шкільну скарбничку. Вітаю весь колектив нашої школи з перемогою у конкурсі на найкраще новорічно-різдвяне оформлення закладів освіти за підтримки народного депутата Вадима Новинського. Наш відео-ролик переміг!!! Наша нагорода це сертифікат на придбання новорічного декору у розмірі - одна тисяча гривень!

4.  День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель

 Для свідомого українця, для українця-патріота найсвятіше слово – «Україна», тому сьогодні учні нашої гімназії вшановують дві визначні дати – проголошення незалежності України IV Універсалом Центральної Ради та проголошення Соборності України.

 До Дня Соборності учні 5 - 9 класів пройшли цікавий квест "Україна - єдина країна" та мали змогу перевірити свої знання з історії знаменої дати в історії України, перевірити на практиці свої вміння швидко вирішувати головоломки з української мови та літератури тощо.

 

5. Учні 6го та 7го класів взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Благодійники в дії".

 Мета цього конкурсу: виховання гуманного ставлення до тварин в суспільстві, поглиблення знань школярів про правила догляду за домашніми тваринами та волонтерство, залучення учнів до практичної допомоги тваринам, виховання в учнів відповідальності, альтруїзму, емпатії та чуйності.

     Класними керівниками та учнями були проведені виховні заходи, класні години на тему: " Стерилізації бути", "Наші чотирилапі друзі"

    Зробили фотовиставку з домашніми улюбленцями.

    Організували збір допомоги для тварин з притулку.

6. У рамках проекту " Шкільний офіцер поліції" у нашій гімназії з'явився свій поліцейський. 25 січня було проведено знайомство учнів зі старшим лейтенантом поліції, який провів ряд бесід з учнями щодо дотримання правил поведінки під час уроків та на перерві. Роман Валентинович нагадав учням правила безпеки під час дорожнього руху, дотримання правил безпеки під час ігор на вулиці у зимовий період, відповів на питання гімназистів щодо прав та обов'язків неповнолітніх під час навчання.

7.  Нове шкільне меню, автором якого став відомий кулінар Євген Клопотенко, вже впроваджено у нашій гімназії. Порції стали більшими та калорійними, добавлено  фрукти, зменшено зміст цукру тощо.    Різноманітним став і вибір напоїв, окрім чаю діти отримують какао, компот, кефір. Меню оновлюється кожного дня, тому працівники їдальні збільшили і спектр блюд, які є корисними для підростаючого дитячого організму.

8.  28 січня у нашому навчальному закладі пройшли уроки пам'яті присвячені подвигу юних героїв під Крутами. Гуртківці історичного гуртка "Пам'ять серця" розповіли учням про події більшовицької навали на територію України, ознайомили з головними героями битви під Крутами, провели паралелі з сучасністю тощо.

 

 

Лютий

1.  7 лютого у нашому навчальному закладі представники The Halo Trust провели онлайн уроки для учнів 2-9 класів з інформування про загрозу, яку приховують вибухонебезпечні предмети. Зокрема, презентацію та бесіду з дітьми вели Денис Овчаренко, Тетяна Осадчук, Юрій Тищенко.

 

 

2.  8 лютого учні  8 та 9 класів прийняли участь в онлайн- тренінгу от Y1317 Прокачай свою МРІЮ. Підлітки активно долучались до діалогу, відповідали на запитання, малювали, міркували.. Вони дізнавалися багато важливого та корисного про те, що потрібно робити аби мрії ставали реальністю. Дякуємо організаторам за дуже цікаву та пізнавальну зустріч!

1.jpg
2 старый нов год.jpg
3 сертификат.jpg
день соборност 1.jpg
благодийники в д.jpg
полиц.jpg

       1 вересня у нашій школі традиційно відбулося свято Першого дзвоника. Шкільне життя першокласників розпочалося з Першої  Великої Шкільної Пригоди, - урочистого заходу на шкільному подвір’ї, під час якого нових школярів зі святом привітали виконуюча обов’язки директора школи, заступник директора з навчальної та виховної роботи Шека Ольга Анатоліївна, депутат Міської ради Яковенко Володимир Васильович, класний керівник Терещенко Олена Леонідівна та дев’ятикласники.  Учні молодшої та старшої школи почали святкування безпосередньо у класних кабінетах.

     Протягом дня святкування продовжувалось у вигляді вуличного квесту для здобувачів освіти 2 – 9 класів на різні тематики, а саме «Історія», «Фізична культура», «Музика» та «Техніка Безпеки Життєдіяльності». Також усі бажаючі мали змогу зробити гарні фото на природі та біля присвяченій святу першого вересня фотозоні. Учні 4 класу розважились малюванням на асфальті. 

       Вітаємо всіх учнів, учителів, батьків  тридцять другої школи з початком нового 2020-2021 навчального року! Бажаємо гарного настрою, навчання з задоволенням,  мирного неба, наснаги, успіхів та 36,6!!! 

118762840_1263184837362578_6487250240199
118761517_1263185214029207_3322292216663
118764539_1263184950695900_6723776340449
118737272_1263184894029239_8980939769326
118730519_1791633030976127_5984511349037
118766659_1263184700695925_6406934004392

   ТИЖДЕНЬ ПРАВА

   В березні місяці в ЗОШ № 32 проходив  тиждень права «Вивчаємо Конституцію України».

  В   гості до нас завітали  представники  Донецького державного університету управління, які  провели з учнями  дуже цікавий  семінар  – диспут про права людини та толерантність.  

День Соборності України

 

     У ЗОШ № 32 до Дня Соборності України протягом тижня (15 – 19 січня) відбувся конкурс малюнків. Найкращі роботи учнів 4 класу були відправлені на районний конкурс до будинку творчості. 19 січня пройшов урочистий загальний класний час у актовій залі. Серед присутніх були вчителі та здобувачі освіти 2 – 9 класів.

      Після виконання державного гімну, учні вшанували події української єдності, ознайомившись з кінофільмом про події Злуки під час українських визвольних змагань. Цікаво поданий матеріал ученицями 7 класу Бабенко А. та Лобанової А. виявив у учнів головну думку по закінченню заходу, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Молоде покоління має бути свідомим того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Участь у Всеукраїнському фестивалі грецької культури

Учні 8 та 9 класу нашої школи 16 вересня прийняли участь у тетралізованій, святковій ході  Всеукраїнського фестивалю грецької культури "Мега Йорти" . У цьому році свято було присвячено 85-річчю з дня заснювання Донецької області й 300-літтю з дня народження Святителя Ігнатія Маріупольського.Фестиваль проходив у селі Малоянісоль Нікольського району . До місця проведення фестивалю з"їхались представники 90 грецьких товариств  з усіх куточків України. Діти ближче познаймились з культурою,  традиціями греків Приазов"я , танцювали грецькі танці, побачили показові виступи з грецької боротьби "куреш", а також відвідали виставку народних майстрів та скоштували страви з національної кухні.

Відвідування виставки-лекції «Народна війна 1917 – 1932 рр.»

2017 рік є особливим для кожного громадянина нашої держави. Рівно сто років тому сталися події, які визначили подальший хід української історії. Після розпаду Російської та Австро-Угорської імперій на Правобережній та Західній Україні почалися державотворчі процеси викликані національною свідомістю українців. Для виховання патріотичної та освіченої молоді, з власним поглядом на події минулого проводяться заходи на яких йде обговорення важливих історичних питань.

У рамках проведення фестивалю «Червона рута» 7 вересня учні шостого класу нашої школи у супроводі класного керівника Яшарової Г. О. та педагога – організатора Мельникова Е.О. відвідали у центрі сучасного мистецтва ім. А.І. Куїнджі виставку присвячену подіям визвольних змагань 1917 – 1921 рр. та народній війні 1917 – 1932 рр. Над створенням експозиції працювали Р. Круцик – автор і керівник проекту, голова Київської організації товариства «Меморіал» ім. В. Стуса та С. Жовтий – заступник керівника проекту, член Київської організації товариства «Меморіал» ім. В. Стуса.

Шестикласники ознайомилися з розділами першої частини експозиції створеної на основі документів і фотографій в хронологічному порядку, що відображають періоди державотворення УНР, Гетьманату, Директорії, ЗУНР; три періоди окупації України та практичні дії окупаційної армії більшовиків і каральних органів в нормативних актах комуністичної влади періоду 1917–1932 рр.

Друга частина документальної експозиції «Народна війна» на основі широкого комплексу документальних матеріалів та фотокарток відображає діяльність селянських партизанських загонів та повстанських підпільних організацій, ідеологію повстанства, його чисельність та соціальний склад. Подаються мапи українських губерній, у тому числі і Катеринославської, на яких вказані роки та назви міст, сіл та районів де відбувались збройні повстання, а також приведені світлини, листівки, звернення найбільш відомих і активних отаманів (Зеленого, Чучупаки, Ангела, Марусі), що діяли в тій чи іншій губернії. Детально висвітлено роль Холодноярської республіки, як символу боротьби на маленькому клаптику вільної української землі за свободу і державність проти чисельного ворога. В експозиції приведено результати досліджень, які подають відомості про 268 збройних повстань протягом 1917–1932 років.

 

Екскурсовод зазначив, що серед діячів Української революції були і наші земляки, які народились у Катеринославській губернії до якої під час Російської імперії входило місто Маріуполь. Наприклад, відомий український письменник, уродженець Дебальцевого В. Сосюра був бунчужним 3-го Гайдамацького полку Армії УНР. Після лекції всі охочі мали змогу задати питання екскурсоводу та сфотографуватися.

 

bottom of page